Publikováno

SVĚT ZIRBENPRINCESS

Hanka Drcmánková je usměvavá a pozitivní žena, maminka tří dětí a v neposlední řadě i odvážná podnikatelka, která se rozhodla, že v České republice rozšíří povědomí o zázračné dřevině, borovici Zirbe.

Prosím, řekneš nám hned na úvod stručně, co vlastně je Zirben?

Zirben je velmi specifické dřevo borovice, které má úžasnou schopnost dělat lidi skrze svou vůni a látku zvanou Pinosilvin, kterou její dřevo obsahuje, svěžejší, vyrovnanější a šťastnější. Ale to je opravdu jen ve zkratce, dokázala bych se nad zázračnými účinky Zirben rozpovídat i více 😊

Jaká je tvoje původní profese? Co jsi všechno musela absolvovat než jsi se profesně propracovala až k vlastnímu podnikání?

Vystudovaný mám ekonomický směr, ale přeskákala jsem opravdu spoustu profesí. Začínala jsem jako fakturantka, pak jsem pracovala pár let jako Au-pair v Londýně. Právě tady jsem se začala zabývat hlouběji alternativní medicínou. Zamilovala jsem si pohled na lidské tělo z holistického hlediska, tedy uzdravení těla i duše. Jako masážní terapeut jsem pak pracovala na jedné soukromé klinice a přivydělávala jsem si prací v kanceláři, jako asistentka. Potom, co jsem se vrátila zpět do České republiky, jsem střídavě pracovala jako masážní terapeut a učitelka angličtiny. Nyní jsem již deset let s dětma doma a pro pár firem dělám zahraniční komunikaci. Jsem taky vlastníkem firmy Floor 4 Life s.r.o., která dělá podlahy a nábytek pro firmu Admonter, a přes tuto rakouskou firmu jsem se seznámila s výrobky z borovice Zirbe a kouzlu dřeva Zirbe jsem zcela propadla. Musím říct, že jsem ráda, za vše, co jsem absolvovala, protože všechny kroky mě dovedly právě tam, kde jsem teď a já můžu dělat něco, čemu opravdu věřím a naplňuje mě.

Vzpomeneš si na první setkání s výrobky z borovice Zirbe?

Ano, velmi dobře. Bylo to v období, kdy můj tehdy 3letý syn bojoval s nespavostí a já jsem hledala, co by mu mohlo pomoci. Tehdy jsem se, přes už zmiňovanou rakouskou firmu Admonter, seznámila s borovicí Zirbe a jejími účinky na zdravý a kvalitní spánek. Nikdy dříve jsem o Zirbe a výrobcích z ní neslyšela a upřímně mě ohromilo, jaký blahodárný vliv má na celý lidský organismus.

A co byl úplně první produkt z Zirbe, který sis opatřila?

Byla to právě postel pro mého nespavého syna, kdy jsem si opradu uvědomila, že Zirbe nejsou jen plané řeči, ale že její vlastnosti jsou skutečné a vážně fungují.

Další z důležitých momentů na mé cestě k produktům z Zirbe bylo, kdy jsem externě pracovala pro jednu firmu a měla jsem za úkol vymyslet dárečky pro obchodní partnery. Tehdy mě napadla Zirbe a tak jsem nakoupila přes rakouského výrobce bednu pilin Zirbe a dělala jsem ozdobné pytlíčky. Piliny nádherně provoněly celý náš dům. Ze zbytku jsem udělala malý polštářek, o který jsme se pak doma všichni přetahovali. Spalo se na něm všem opravdu krásně.

Co tě definitivně přesvědčilo, že Zirbe opravdu funguje?

Moje tři děti a můj muž, kteří jsou všichni nespaví a lehce prchliví. Ač to zní neskutečně, tak Zirbe opravdu vnáší do našeho domova klid a mír. To mě ujišťuje, že dělám správnou věc.

Takže bez Zirbe teď u vás už ani ránu, rozumím tomu dobře? Dala bys nám ještě příklad, co používáte?

Přesně tak. Zirbe se opravdu stala součástí našeho každodenního života. Celá rodina spíme na polštářích z borovice Zirbe, bereme si je s sebou i pod stan a vlastně úplně všude, kam míříme a plánujeme nocleh. Taky používáme olejíček na štípance od hmyzu i ostatní bolístky. Velmi dobře se používá v kombinaci s jakýmkoli tělovým krémem. Přes zimu, kdy je období laryngitid a dalších onemocnění horních cest dýchacích, kapeme Zirben olejíček do zvlhčovače vzduchu, nebo do vany. Dále máme doma chlebník ze dřeva z borovice Zirbe, který uchová pečivo krásně čerstvé.  Naše děti si na Zirbe tak zvykly, že hlavně po ránu vyžadují vodu z karafy Zirben, voda příjemně voní a má jemnější, řekla bych snad i nasládlou, příchuť. Ve skříních nám samozřejmě nechybí pytlíčky Zirbe proti molům a v případě potřeby provoníme náš domov Zirben sprejem.

Dalo by se říct, že opravdu celá rodina propadla kouzlu této zázračné dřeviny. A ještě navíc hledáme stále nová využití, která by nám ještě více zpříjemnila naše životy.

Tvá odpověď mi nahrála hned na další otázku. Na e-shopu jsem si všimla chlebníku, o kterém jsi teď mluvila. Můžeš mi o něm říct něco víc, prosím?

Jako všechny výrobky i chlebník vydává látku Pinosilvin, která velmi příznivě stimuluje lidský organizmus. Napomáhá ke zklidnění, stabilizuje oběhový systém, pozitivně ovlivňuje lidskou náladu a co je na chlebníku kouzelné, udrží pečivo dlouho čerstvé a má protiplísňové účinky.

Inklinovala jsi vždy k přírodním produktům?

Ano, přírodní produkty mě vždycky fascinovaly a moc ráda objevuji jejich léčivé účinky. Nedá se říct, že bych byla úplně striktně zaměřená jen na přírodní směry, ale snažím se dělat všechno co nejvíce v souladu s přírodou. Jsem moc ráda, že se lidé v dnešní době vracejí k přírodním možnostem léčení a na trhu jsou k dostání různé produkty z přírodních zdrojů. Zároveň mě přitahuje i síla nerostů. Věřím, že příroda má v sobě lék na každou nemoc, jen jsme ještě všechno nestačili objevit.

Je velmi zajímavé poslouchat o zázračných účincích borovice Zirbe, ale chtěla bych se ještě zeptat na, řekla bych, otázky z běžného života. Protože, ruku na srdce, produkt může být sebezázračnější, ale bez kvalitní péče, každodenní práce a dobrého zázemí, by se mezi lidi sám nedostal. Tak mi dovol, ještě pár praktických otázek.

Začínala jsi s tím, že jsi jediná na trhu? Nebo jsi si musela nejdřív mapovat konkurenci?

Samozřejmě jsem se poohlížela po případné konkurenci, ale v České republice jsem kromě jedné firmy, která se zabývá výrobou nábytku ze dřeva Zirbe, žádnou jinou nenašla. Spíše se potýkám s tím, že lidé nikdy o Zirbe neslyšeli a vlastně si ani nedokáží představit, že dřevo a výtažky ze dřeva můžou mít takové schopnosti. V Rakousku a Švýcarsku se lidé s Zirbe setkávali již před desítkami let, do dnes se s ní setkávají velmi často a mnohdy si vlastně ani život bez ní nedokáží představit. Vlastně se mnoho z nich setkalo s Zirbe hned po narození, kdy jim například dědeček vyřezal kolíbku právě z tohoto dřeva a pak už Zirbe tak nějak v jejich životech zůstala a provázela je při každodenním životě. Jsou na dřevo z borovice Zirbe zvyklý opravdu v mnoha podobách, používá se na výrobu mís, vařeček, svícnů, různých krabiček, difuzérů a v neposlední řadě také jako obklad v saunách a odpočinkových místnostech. Budu velmi vděčná za možnost představit svět Zirbe i u nás v České republice.

Jak zvládáš v každodenním životě kombinovat rodinu a podnikání?

Musím se přiznat, že prozatím svému podnikání věnuji jen čas nezbytně nutný. Moje nejmladší dcera se mnou byla zatím dosud doma, ale právě teď nastupuje do školky, takže věřím tomu, že právě teď se do svých podnikatelských aktivit opravdu obuji s vervou sobě vlastní. Zatím se snažím rodinu neochuzovat, takže se podnikání věnuji naplno především v nočních hodinách, kdy už všichni klidně spí. Prozatím vše řeším hodně v poklusu a trochu chaosu 😊

Je to tvoje hlavní podnikatelská činnost?

Zatím bych řekla, že se Zirbe stala nedílnou součástí mého každodenního života, ale doufám, že budu moci brzy říct, že je i mou hlavní podnikatelskou činností.

Co bylo nejtěžší při rozhodování, jestli začít podnikat?

Myslím si, že odpověď na tuto otázku zná spousta z těch, co se rozhodovali, jestli budou podnikat. Je to právě ta praktická věc, bez které to bohužel nikdy nejde a to peníze. Kdybych je měla dříve, už bych Zirben.cz měla déle jak tři roky. Protože hned, jak jsem Zirbe objevila, věděla jsem, že je to výjimečný produkt, a to je přesně to, co jsem hledala.

Co bylo nejdůležitější, na co jsi musela myslet, co sis musela hlídat, když jsi začínala?

Já jsem vlastně pořád na začátku, ale opravdu nejvíc jsem bojovala a stále bojuju s osvětou lidí o produktech, a protože nejsem moc zběhlá v sociálních sítích, tak právě s představení Zirben.cz přes tyto komunikační kanály. To mě asi teď nejvíc zaměstnává.

Jaké jsou tvoje sny? Kam bys chtěla s zirbe růst?

Já jsem od přírody snílek a proto i mé sny jsou opravdu krásné a taky velké😊 Ráda bych obohatila český trh všemi těmi fantastickými Zirben produkty, které dokáží rozjasnit naše životy a třeba pak na ulicích uvidíme mnohem více usměvavých lidí.

Když by ses potkala s někým, kdo zirbe vůbec nezná, čím bys ho přesvědčila, že je dobré ho vyzkoušet?

Já nerada někomu něco vnucuji. Já spíš lidem o Zirbe ráda vyprávím, dávám jim příklady z vlastního života, navrhuji možnosti, které by mohly právě jim pomoci, ale pak už to nechávám čistě na nich, jestli v sobě najdou touhu si Zirben produkty vyzkoušet, nebo ne. Protože přesvědčit leze opravdu jen tím, že si to vyzkoušejí sami na sobě.

Jako maminka na plný úvazek máš svoji pevnou základnu, pracovnu nebo si s počítačem sedneš, kde je zrovna místo a pracuješ?

Ano, přesně tak. Sednu, kde můžu a také kdy můžu a snažím se tyto chvíle využit naplno. Třeba teď si překládám knihu o Zirbe z němčiny, abych měla co nejvíce dostupných informací.

Jak širokou zákaznickou základnu máš v současné době?

V současné době jsou mými zákazníky známí a jejich známí. Zatím jsem neměla příliš mnoho možností rozšířit povědomí o Zirbe. Ale plány jsou veliké😊

Jak oslovuješ nebo budeš oslovovat nové zákazníky?

Zatím pouze přes Instagram a Facebook. Ale plánuji účast na výstavě For Arch na konci září a na výstavě For Interior v říjnu, kde bych chtěla své výrobky ukázat široké veřejnosti.

Jaké držíš skladové zásoby? Můžu si ráno vzpomenout a odpoledne si u tebe vyzvednout svůj vybraný produkt?

Sklad mám zásoben dobře. V případě velkých objednávek nad desítky kusů, jsem schopná zboží dodat maximálně do jedno týdne.

A na závěr by mě ještě zajímalo, jestli je i nějaká možnost vzorečků? Případně se někde „potkat“ osobně s výrobky?

Zatím vzorečky nemám, ale jsem více než ochotná se s novými zákazníky potkat, výrobky jim přinést, aby si je mohli osahat, a především ovonět a velmi ráda jim o všem povykládám a zodpovím jejich otázky.

Moc děkuji za krásný a pohodový rozhovor. Přeji mnoho úspěchů a spousty spokojených zákazníků.